Duh Sveti je ulje koje ne nestaje, po kojemu će naše svjetiljke gorjeti i u tom svjetlu Duha, koji je u Zaručniku ćemo biti spremni ući u svadbenu dvoranu i ostati zauvijek.

Pomozimo zajedno djeci u Venezueli

Pomozimo zajedno djeci u Venezueli

U Venezueli na tisuće djece svaki dan pati od gladi i pothranjenosti. Prema reportaži New York Timesa u Venezueli su bolnice i čekaonice pune djece i dojenčadi kod koji su zabilježeni simptomi teške neishranjenosti: https://www.nytimes.com/interactive/2017/12/17/world/americas/venezuela-children-starving.html?_r=0

Ova kampanja prikupljanja donacija je usmjerena baš za tu djecu u Venezueli, koja trebaju našu pomoć. Donirajte direktno na crowdfunding stranici. 

Naša organizacija, Zdenac - Aljibe je registrirana katolička neprofitna udruga osnovana 2014 u Venezueli, a prva podružnica naše udruge osnovana je 2003.godine u Hrvatskoj. Od 2014.godine radimo na pet različitih lokacija diljem Venezueli osiguravajući hranu i pitku vodu za 160 djece u našem programu skrbi.
Za svu djecu koja sudjeluju u našem programu osiguravamo jedan dnevni obrok, koji je za većinu njih nažalost i jedini obrok u danu. Osim hrane, u našim centrima im pružamo i čistu odjeću i potrebnu medicinsku skrb. Naši volonteri rade s djecom na razvoju njihovih vještina i talenata na području sporta, glazbe, umjetnosti i poboljšanju školskog znanja.

S uključenjem u ovu kampanju imate priliku pomoći nam osigurati hranu, pitku vodu, medicinsku skrb i druge osnovne potrepštine za još dodatnih 100 djece koja traže i trebaju našu pomoć.

Naš dosadašnji rad ne bi bio moguć bez dobrote i pomoći svim našim donatora - pojedinaca i poslovnih ljudi, te naših predanih volontera. S vašim donacijama pomažete nam da donesemo osmijeh i radost u živote te djece i za to smo vam neizmjerno zahvalni svi mi iz udruge Zdenac.

Svi vi koji bi se htjeli uključiti u ovu kampanju i pomoći nam postići naš cilj, molimo vas da podijelite ovaj sadržaj sa svojom obitelji, prijateljima i poslovnim partnerima.. U slučaju da imate nekih dodatnih nejasnoća i pitanja vezano za kampanju i rad naše udruge možete nas kontaktirati na Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. i odgovorit ćemo vam u što kraćem roku.

Projekt Misionar Milosrđa

Biblijska razmatranja

 • 22. travnja 2018.

  Ova Nedjelja dobroga pastira ujedno je i Nedjelja duhovnih zvanja. Danas posebno molimo za posvećene osobe, da nasljeduju Kristove kreposti, da čuvaju sve one koji su im povjereni. Svi smo pozvani jedni drugima pomagati i spremno za druge živjeti. Pastir je sav u službi ovaca. One prepoznaju njegov glas i otkrivaju da je vrijedno ići upravo za njim. Isus, dobri pastir, ljubi nas, poznaje nas po imenu. On nam pokazuje put. Predlaže nam da budemo pastiri jedni drugima...

  Objavljeno u Godina B

Duhovne priče

 • A u pročitanom evanđeoskom ulomku nije bilo ni jedne Isusove riječi. Pa Isus je u tom ulomku bio spomenut tek pri kraju, riječima »… i jave Isusu.«...

  Objavljeno u Duhovne priče

Svjedočanstva iz misija

 • Zdenac na Kubi

  U Marianau smo imali sastanke s volonterima, napravili evaluaciju dosadašnjih aktivnosti i okvirni plan rada za naredno razdoblje. Bilo nam je drago vidjeti ustrajnost volontera unatoč početnim nesigurnostima i objektivnim poteškoćama...

Kako bi vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje kolačiće (cookies). Nastavkom pregledavanja stranice slažete se sa korištenjem kolačića.